תחזוקת צמיגי הרכב – למען הבטיחות שלך!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

כיצד בודקים לחץ אוויר בגלגלים? מתי יש צורך להחליף ומה כדאי לדעת לפני שאנחנו מחליפים צמיגים? לנושא תחזוקת צמיגי הרכב יש חשיבות רבה – למרות שבדיקת תקינות צמיגים עושים לרוב לקראת החורף בגלל תנאי נהיגה קשים וכבישים רטובים מומלץ להקפיד על תקינות הצמיגים לאורך כל השנה. הילוך שישי מציגים: המדריך לתחזוקת צמיגי הרכב שלכם.

  1. לחץ אוויר – תחזוקה נכונה של צמיגי רכב מתחילה בהקפדה על לחץ אוויר בצמיגים. אחת לשבוע כאשר הצמיג קר לבדוק את הלחץ בהתאם להוראות היצרן. לחץ אוויר נמוך מגדיל את הסיכון לאובדן אחיזה בכביש. כמו כן, צריכת הדלק של המוכנית עולה כאשר לחץ האוויר בגלגל נמוך.
  2. צמיגים ישנים – אם הצמיגים החדשים שאתם רוצים להחליף שכבו זמן רב לא מומלץ להחליף אותם מהסיבה שלא ניתן לדעת באילו תנאים הוחזקו הצמיגים והאם איכותם נפגעה. חשוב לבדוק מתי יוצרו הצמיגים.
  3. אחריות – בדקו אם לצמיגים שאתם רוכשים יש אחריות.
  4. צמיגים מוכרים – רצוי שלא להשתמש בצמיגים של יצרנים אחרים או לא מוכרים.
  5. איזון גלגלים – הקפידו על איזון צמיגים לאחר החלפת גלגלים וכן כל תקופה.
  6. החלפת צמיגים – כדאי להחליף צמיגים אחת ל3-4 שנים.
  7. צמיגים יבשים – אחת לתקופה יש לבדוק את מידת השחיקה והיובש של הצמיגים. צמיג יבש מאבד מאחיזתו בכביש ועלול להיקרע במהלך הנסיעה דבר שיכול להיות סכנת חיים. הסימנים לשחיקה של צמיג היא חריצים עמוקים. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע אמין על מנת לוודא אם מדובר ביובש בצמיגים.

לסיכום,

תחזוקת צמיגי הרכב היא מאוד קריטית לנסיעה בטוחה, אם אינכם בטוחים כיצד, מתי ואיך לבצע את כל האמור אנו מזמינים אתכם להגיע אלינו להילוך שישי – מרכז שירות יונדאי וליהנות משירות מקצועי, אמין ומתואם אישית לרכב שלכם.

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 7:30-16:30 | שישי: 7:30-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו

סגירת תפריט