רכב לא מניע – ארבע סיבות נפוצות, ומה צריך לעשות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

רכב לא מניע הוא אחת התקלות המתסכלות ביותר, וככל שמכוניות שלנו נעשות יותר משוכללות – רכב לא מניע נתפס כהפרה יסודית של מערכת היחסים המאוד תלותית שלנו עם הרכב. בשורות הבאות נסביר על הסיבות שגורמות לכך, ויותר חשוב – מה לעשות כדי להחזיר את המנוע לפעולה. נניע?

רכב לא מניע בגלל מצבר מת

אם אתם מסובבים את המפתח בסוויץ' (או לוחצים על כפתור ההתנעה, בדגמים חדשים יותר) ואף נורה ברכב לא נדלקת, אם אפילו האור של תא הנהג לא מוכן להאיר לכם – ככל הנראה המצבר שלכם הלך לעולמו.

מה עושים עכשיו? הדרך הקלה ממש היא להזמין מונית או חבר שייקחו אתכם לאן שצריך, ומיד אחר כך להתקשר אלינו או לחברת שירותי הדרך כדי שנגיע להחליף מצבר.

אפשרות אחרת היא לשלוף את הכבלים ולבקש עזרה מרכב אחר בהתנעה – ולנסוע אלינו כדי שנטפל במצבר ונראה אם ניתן וכדאי להחזיר אותו לחיים, או שמדובר במקרה אבוד.

מה עושים כדי למנוע? מוודאים שלא ניתן "לשכוח" אורות ברכב ושומרים על תקינות המצבר: דואגים למפלס המים במצבר ולניקיון הקטבים (מאבקה לבנה-כחלחלה).

 

רכב לא מניע בגלל קודן או משבת (אימובילייזר)

אם הרכב כן מראה סימני חיים קלים (נוריות בלוח המחוונים, למשל, או תאורת תא נהג) אבל לא מוכן להניע – ייתכן שהתקלה שלכם היא במערכת שנועדה לשמור על הרכב שלכם מפני גניבה, כלומר בקודן או במשבת (אימובילייזר).

מה עושים עכשיו? זה כבר תלוי בסוג מערכת האבטחה, ובתקלה הספציפית שקרתה לכם. ניתן להתקשר אלינו – המומחים שלנו בהילוך שישי מכירים היטב את המערכות בכל דגמי מיצובישי ויונדאי, ויוכלו לסייע ולהבין האם התקלה דורשת הגעה אלינו או אל מרכז שירות של החברה שמפעילה את מערכת האימובילייזר.

 

רכב לא מניע – מה עוד יכול להיות?

הרכב שלנו מורכב ממגוון מערכות, וכולן צריכות לעבוד כדי שהרכב יניע. שתי התקלות שתיארנו בפסקאות הקודמות מכסות את הרוב המכריע של המקרים, אבל יכולים להיות עוד גורמים שאחראים לכך שהרכב לא מניע. בין האפשרויות – תקלה בשנאי (אלטרנטור), תקלה בסליל ההצתה (סטרטר), הצפת דלק, ועוד שורה של ביטויים מסובכים שלא זה המקום להרחיב עליהם.

 

רכב לא מניע – מה עושים?

המומחים שלנו ישמחו לעזור לכם להבין האם מדובר בתקלה "קטנה" שניתן לתפעל אותה בקלות, בעצמכם. למשל – בחלק מהדגמים הרכב לא מניע כאשר מוט ההילוכים (האוטומטיים) לא נמצא על הילוך P. כן, גם זה קורה… במקרים כאלה אנחנו בהחלט יכולים לעזור, אפילו בשיחת טלפון קצרה. במקרים מורכבים יותר, נוכל לייעץ האם ניתן לטפל ברכב במקום או שעדיף בכל זאת לגרור אותו אלינו, ובכל מקרה – העצה שלנו תעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 7:30-16:30 | שישי: 7:30-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו