בלי קמטים: ארבע שאלות על מחלקת פחחות וצבע לרכב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

זו יכולה להיות שריטה קטנה על הכנף הימנית שפשוט 'שורטת' לכם את העין בכל פעם שאתם נכנסים לרכב, וזו יכולה להיות סיטואציה פחות נעימה שמתחילה ב'בום' שמקמט כנף פגוש, מכסה מנוע או דלתות, ומסתיימת כעבור כמה ימים ברכב נוצץ ושלם, שנראה ממש כמו חדש. מחלקות הפחחות והצבע היא המקום בו מכוניות שרוטות, מקומטות ולפעמים אפילו מעוכות מקבלות את הטיפול שמחזיר אותן למראה המקורי שלהן.
אלון אייזיק, מנהל מרכז שירות יונדאי ומיצובישי בראשון לציון מקבוצת הילוך שישי, ריכז עבורכם ארבעה דברים שחשוב לדעת על המחלקה הכי צבעונית שלנו.

מה בעצם עושים במחלקת פחחות וצבע לרכב?

מחלקת פחחות וצבע מטפלת בכל פגיעה בצבע או בחלקי הפח ובשלדה של הרכב. כלומר, כל פגיעה – משריטה ועד פגיעה ש"קימטה" לגמרי את הדלתות, הפגוש, מכסה המנוע, הגג, וגם המראות והפנסים. אנחנו מחלקים את התיקונים שאנו עושים לשני סוגים: תיקוני קוסמטיקה, ותיקוני פח.
"קוסמטיקה" – במקרים האלה ישנה פגיעה בשכבת הצבע, למשל:
● שפשוף קל של שכבת הצבע, שבמרבית המקרים אנחנו מטפלים בו נקודתית באמצעות פוליש במקום השפשוף;
● שריטות ושפשופים קלים בצבע – במקרים אלו אנחנו מקבלים החלטה במשותף עם בעלי הרכב, באופן שמשקלל את מצב הפגיעה בצבע, ומידת החשיבות של נראות הרכב. הפעולה הבסיסית ביותר היא "תיקון מכחול", שהוא צביעת נקודתית של פס השריטה באמצעות מכחול עדין, בצבע הרכב. התוצאה היא כיסוי של השריטה בצבע, אך במבט מעמיק ניתן לראות שמדובר בתיקון שנעשה במכחול.
● כמה שריטות ושפשופים במקום אחד – במצב כזה אנו ממליצים לתקן את הצבע באופן מקומי, בהתזת צבע בתנור.
תיקוני פח – במקרים בהם הפגיעה היא גם בצורה ולא רק בצבע:
● כאשר גורם חיצוני פוגע בחלקי הפח של הרכב ומשנה את צורתם המקורית, יש צורך בהחזרת הרכב למצבו המקורי. מקרה כזה עלול לקרות בתאונה, חלילה, או בתסריט פחות דרמטי – היתקלות בעמוד או בגדר ש"הפריעו" בחנייה. במקרה כזה יש לעתים צורך להחליף חלק מסויים ברכב (כנף, מכסה מנוע, פגוש וכיוצא בזה).

איך צובעים את הרכב במחלקת פחחות וצבע לרכב?

אצלנו במחלקת הפחחות והצבע של הילוך שישי, משתמשים בשלוש טכניקות לצביעת חלקים ברכב:
● צביעה במכחול – המשמש לתיקונים קוסמטיים קטנים של שריטות או שפשופים עדינים.
● התזת צבע – בטכניקה זו אנחנו משתמשים במקרים של תיקון פגיעה משמעותית יותר. ההתזה נעשית ישירות על גבי הרכב (או על החלק הבודד שצובעים) בעזרת "אקדח" המתיז צבע בלחץ אוויר. השימוש באקדח זה הוא ידני ודורש מיומנות גבוהה – אחרת נוצרים סימני התזה, נזילות ומראה לא אחיד. מראה כזה נקרא אצלנו "תפוז", כי הוא מזכיר את הקליפה המחוספסת של הפרי. על התזת הצבע חוזרים מספר פעמים, כמספר השכבות בהן הרכב נצבע במקור – דו שכבתי, תלת שכבתי.
● צביעה בתנור – תא הצביעה הוא תא סטרילי, ללא אבק או חלקיקים. בזמן הצביעה מחומם התא לטמפרטורה קבועה כדי שהחום יסייע בהשגת משטחי צבע אחידים ובייבוש מהיר יותר. לאחר שהצבע התייבש מסיימים את התהליך בהתזת לכה. תפקידה לשמור על הצבע לאורך זמן, להוסיף ברק ולהגן ככל הניתן מפני נזקי טבע – שמש ישירה, רוחות, אבק.
● בקרת איכות – בסיום העבודה בודקים את התוצאה: האם הפח ישר? האם הצבע חלק? האם הגוון אחיד? במקרה שלא הכל עומד בסטנדרט שלנו, פשוט עושים את מה שצריך. בסיום העבודה הרכב ייראה כמו חדש, באחריות!

מה היתרונות של צביעה במחלקת פחחות וצבע לרכב בהילוך שישי יונדאי-מיצובישי?

● את היתרון הראשון אפשר לסכם בשתי מילים: "הנחיות היצרן". כמרכז שירות מורשה, כל העבודות שאנו מבצעים במחלקת הפחחות והצבע הן על פי ההנחיות המדוקדקות של יונדאי ומיצובישי העולמיות. אנחנו מקפידים על שימוש בציוד ובמכשור המתוחכמים והמדויקים ביותר – בין השאר, תוכנה מיוחדת שמזהה ומפרטת את רכיבי הצבע הדרושים להשגת הגוון המדוייק.
● שתי מילים חשובות נוספות הן איכות הסביבה: בהילוך שישי עובדים בהתאם לתקנות איכות הסביבה. צבעי הרכב בהם אנו משתמשים הם באיכות גבוהה ועל בסיס מים (ולא טינר). העבודה עצמה נערכת באופן בטוח, לשמירה מירבית על הסביבה.
● ניסיון – גם בשנות האלפיים, כשהכל ממוחשב, חלק ניכר מצביעת הרכב עדיין נעשית בעבודת יד. אנשי המקצוע שלנו הם אומנים של ממש, בעלי יד מדוייקת לעבודות הפחחות, כדי להשיג את התוצאה המושלמת.

פחחות וצבע לרכב: מה עושים עם הביטוח? האם אתם "מוסך הסדר"?

● בהילוך שישי אנו מבצעים עבודות פחחות צבע עם רוב חברות הביטוח, ביניהן ביטוח ישיר, מנורה, מגדל, הכשרת הישוב, פניקס, ביטוח חקלאי ואיילון.
● אם תרצו לחסוך את ההתנהלות הבירוקרטית מול חברות הביטוח, אנחנו עובדים גם כמוסך הסדר. כמוסך הסדר נשמח לטפל עבורכם בניירת, בהזמנת שמאי (לבחירתכם מרשימת השמאים) וכן להעמיד לרשותכם רכב חלופי על פי תנאי הפוליסה.
● הביטוח שלכם בחברה שאינה עובדת איתנו? אין בעיה! נשמח להציע לכם תנאי הסדר דומים ואטרקטיביים, ולהחזיר את רכבכם למראה המקורי שלו.
יש לכם שאלות נוספות בענייני פחחות, צבע או ביטוח? שאלו אותנו ונשמח לענות!

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 7:30-16:30 | שישי: 7:30-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו