נוריות אזהרה ברכב: להבחין בין חשוב, דחוף וכל השאר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

לוח המחוונים של רכב חדש כיום נראה כזה שאפשר לנווט איתו חללית: שפע עצום של נוריות אזהרה ושעונים ובקיצור – הרבה מידע. אילו נורות מצריכות טיפול מיידי, ומאילו נורות אפשר להתעלם בנימוס? לפניכם כמה כללי אצבע לנהיגה אחראית ורגועה, ותזכורת אחת: אנשי המקצוע שלנו שמחים תמיד לענות על כל שאלה.

נוריות אזהרה ברכב, נורות חיווי – מה ההבדל?

ברכב פועלות במקביל מערכות רבות. חלקן בעלות חשיבות קריטית לשמירה על חיי הנוסעים, למשל מערכת הבלמים, וחלקן אולי מסקרנות, אך כמעט חסרות חשיבות לנהיגה השוטפת – למשל. התראה על מפלס נמוך של נוזל שטיפת החלונות.
ככלל, נוריות המזהירות מפני תקלה במערכות חיוניות תהיינה אדומות, נוריות אזהרה כלליות יותר תהיינה כתומות, ונוריות שהן במהותן מידע – יהיו ירוקות.

דגל אדום: נוריות אזהרה אדומות שמחייבות טיפול מיידי

מערכת הבלמים היא המערכת הקריטית ביותר, ותקלה בה עלולה לגרום לאסון. לכן, בראש סולם החשיבות של נוריות האזהרה נמצאות נוריות האזהרה של מערכת הבלמים:

הנורית הקלאסית של מערכת הבלמים, נדלקת במרבית הדגמים כאשר בלם היד פועל, אך גם כאשר מפלס שמן הבלמים יורד. לא בטוחים האם לעצור או לא? דברו איתנו!

מנוע חם מדי הוא בהחלט סיבה לעצור בצד, ולנסות לתת למנוע להתקרר מעט. חימום יתר של המנוע עלול לגרום לנזקים קשים למנוע עצמו. להדרכה נוספת מה לעשות במקרה כזה – פנו אלינו.

וזו הצלע השלישית בקלאסיקה של הנוריות האדומות – טעינת המצבר.

ייתכן שהשנאי (אלטרנטור) סובל מתקלה, ובכל מקרה – מצבר שאינו נטען יתרוקן במהירות. זו לא סיבה לעצור בצד הדרך, אבל בהחלט סיבה טובה להגיע אלינו ולנסות לברר את מקור התקלה.

דגל כתום: נוריות שחשוב לשים לב אליהן

הנורית הכללית ביותר בלוח המחוונים פועלת באופן שונה על כל נהג או נהגת: יש כאלה שמתקשרים אלינו בדאגה, ויש כאלה שמתעלמים ממנה באלגנטיות:

הנורית הזו מדווחת על תקלה באחת ממערכות הרכב. איזו תקלה? לא אחת מאלה שיש להן נורית משלהן, אבל זו בהחלט יכולה להיות תקלה משמעותית.
מה עושים? לא צריך לעצור בצד, אבל צריך לשוחח איתנו, ולהגיע אל מחשב האבחון שלנו. עד אז, חשוב לנהוג בצורה קשובה לרכב ולנסות לשים לב לכל התנהגות 'חשודה' שלו. חשוב לנהוג בזהירות רבה יותר, מתוך הבנה שהרכב אינו תקין במאה אחוזים.

תקלה במערכת הטיפול במזהמים היא תקלה שלא מצריכה עצירה מיידית, אבל חשוב לטפל בה במהירות האפשרית.
נוריות נוספות בקטגוריה הזו הן נוריות חיווי על מצב מערכות הבטיחות השונות, על מערכות החשמל (ברכבים היברידיים), וכן תזכורות על מיכל דלק פתוח, גלגל שלחץ האוויר בו ירד בפתאומיות, תא מטען פתוח ואפילו הנורית שהזכרנו בפתיחה – מפלס נמוך של נוזל השמשות.

דגל ירוק: נוריות חיווי

הנוריות במשפחה הזו מדווחות לנו על פעילות של מערכות שונות ברכב, אבל אין כאן שום דחיפות.

בין הנוריות שניתן למצוא כאן: נהיגה במצב 'אקו', אורות דרך, איתות, נסיעה במצב היברידי.

לא בטוחים מה לעשות? הנוריות ברכב לא ברורות? עדיף לדעת יותר מאשר להתעלם מתקלה חשובה. מוזמנים לדבר עם המומחים שלנו על כל נורית!

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 7:30-16:30 | שישי: 7:30-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו