מה עושים במקרה של תאונה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

גם אם מדובר "רק" בשריטה או בנזק שולי לחלוטין, תאונת דרכים היא סיטואציה שעלולה להלחיץ גם את הנהג הרגוע ביותר. זו כנראה הסיבה שאחת השאלות הנפוצות שאנחנו נתקלים בה היא "מה עושים במקרה של תאונה" – ובשורות הבאות תמצאו את התשובה המפורטת לשאלה הזו.

מה עושים במקרה של תאונה ללא נפגעים?

אם כל בני האדם המעורבים בתאונה שלמים ובריאים, הנזק שנגרם הוא לרכוש בלבד, והתאונה לא נגרמה בשל עבירת תנועה (למשל, מעבר באור אדום) – אין חובה לערב את המשטרה.
ראשי התיבות צפ"ע יעזרו לכם לזכור את מה שצריך לעשות:
צילום ותיעוד – צלמו בפירוט עד כמה שאפשר את זירת התאונה ואת הנזק שנגרם ואת הרכב המעורב.
חשוב גם לתעד את מהלך התאונה – ברישום (הגעתי מכיוון רחוב א', פניתי ימינה ואז.. וכו'); ניתן גם לצלם סרטון קצר בו אתם מסבירים את מהלך התאונה. תיעוד כזה מיד לאחר התאונה עשוי להיות בעל חשיבות רבה להמשך.
פרטים – רשמו את הפרטים המזהים של המעורבים (נהגים וכלי רכב): שם מלא, כתובת, ת"ז, מספרי רישוי וסוג רכב, חברת ביטוח, סוג הביטוח (מקיף, צד ג', חובה) ומספר פוליסה, מספרי טלפון.
עדים – אם היו עדים לתאונה, מומלץ לקחת את פרטי הקשר שלהם (שם מלא, טלפון, ת"ז אם ניתן).

מה לא עושים במקרה של תאונה ללא נפגעים?

לא חותמים. תאונה היא אירוע שעלול להיות לחוץ, ובמצב כזה לא מומלץ לחתום על שום מסמך, הצהרה או התחייבות.

מה עושים במקרה של תאונה? מתקשרים ליועץ השירות בהילוך שישי יונדאי מיצובישי!
לאחר שכל הפרטים (צילום ותיעוד, פרטי המעורבים ופרטי העדים) בידיכם, אפשר לשתות משהו קר, ולהתקשר אלינו, להילוך שישי יונדאי מיצובישי. יועצי השירות שלנו מיומנים ומורגלים בעבודה מול חברת הביטוח ומול השמאי, הם יוכלו לחסוך לכם חלקים משמעותיים של "כאב הראש" ובחלק מהמקרים גם להציע רכב חלופי. בכל מקרה, אחרי שיחה קצרה איתנו ובהתאם למצב הרכב תוכלו להחליט על ההמשך.

מה עושים במקרה של תאונה עם נפגעים?

תאונה עם נפגעים היא זירה כפולה – רפואית ומשטרתית, ומטבע הדברים – הבריאות קודמת לכל. לכן רק נזכיר בקצרה מה עושים במקרה של תאונה כזו, ובעיקר מה לא עושים: לא מזיזים פצועים ולא מזיזים את המכונית. כן מזעיקים את העזרה הרלוונטית – ומחכים במקום בטוח ועם הווסט הזוהר שישמור עליכם.

מה עושים עם הביטוח ואיך מתקנים את הרכב אחרי תאונה?

בין אם אתם האשמים בתאונה או מישהו אחר אשם בה, את הרכב שנפגע יש לתקן. צוות השירות שלנו בהילוך שישי יונדאי מיצובישי מיומן ומנוסה בעבודה מול חברות הביטוח, השמאים ושאר בעלי המקצוע, וידע להנחות אתכם בכל שלב.
מוסך הסדר – תיקון נזקי תאונות ב"הילוך שישי יונדאי מיצובישי" הוא משתלם במיוחד: מצד אחד, תוכלו לדעת שהרכב שלכם מתוקן במוסך מורשה יבואן, על פי ההנחיות הבינלאומיות של היצרן, ומצד שני, תיהנו מתנאי תשלום ומהסדרי רכב חלופי במקרים מסויימים.
אנו מציעים תנאים דומים למוסך הסדר גם למי שחברת הביטוח שלו אינה נמצאת בהסדר עמנו, ביחד עם השירות המקצועי והאישי שלנו.

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 7:30-16:30 | שישי: 7:30-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו