בדיקת חורף לרכב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

בחורף תנאי הנהיגה שונים ומסוכנים יותר ודורשים מאיתנו הערכות אחרת גם באופי הנהיגה וגם הקפדה על תקינות מערכות הרכב.

חשוב לציין שגם במכוניות מודרניות ומתקדמות יש צורך להתכונן בכל שנה לעונה הגשומה ויש חשיבות רבה לבדיקת תקינות מערכות הרכב במוסך מורשה יונדאי.

איזה בדיקות חורף לרכב אנחנו עושים ועל מה חשוב להקפיד?

  • צמיגים: צמיגים הם הקשר היחידי שלנו לכביש, לכן הנושא חשוב על פי כמה וכמה כאשר הכבישים רטובים איכות הצמיד משפיעה רבות על מרחק העצירה של הרכב. אנו נבדוק את לחץ האוויר ואם אין פגיעות בצמיג עצמו. כמו כן, חשוב לבדוק את עומק החריצים בצמיג אשר תפקידם הוא לפנות מים ולגרום למקסימום שטח מגע עם הכביש. התיישבות – גם צמיג שיש לו “בשר” יכול להעבור תהליך של התייבשות, לכן, ככל שצמיג מתיישן כך הוא מתייבש. צמיגים שחוקים או יבשים עלולים להתפוצץ ומתקשים לייצר אחיזה גבוהה עם הכביש.
  • בלמים: מיותר לציין שמדובר במערכת מצילת חיים. אנו בודקים את כל מערכת הבלמים בהקפדה: גם את בלם השירות – שזה הבלמים בלחיצה על הדוושה וגם את בלם העזר שאנו רגילים לקרוא לו “בלם יד”. במהלך בדיקת חורף לרכב אנו נבדוק את רמת השחיקה של הצלחות, של רפידות הבלם, חיבורים, צינורות, אם ישנן נזילות ובאופן עקרוני את כל מערכת הבילום על כל מרכיביה.
  • מערכת ההיגוי: מערכת ההגה מורכבת ממספר רב של מרכיבים עם שמות מפוצצים כמו מסרק ההגה, מגביר הגה חשמלי, מגביר הגה הידראולי, תפוחי הגה וכו’. בבדיקה אנו מוודאים שאכן הרכב יסע לאן שכיוונו אותו על ידי סיבוב ההגה. הבדיקה כוללת בין היתר נזילות אם מדובר בהגה מוגבר הידראולית, חופשים חריגים במנגנונים השונים, גומיות וכל מרכיבי ההגה.
  • מגבים ומתזים: המצאה כה פשוטה אך כה מועילה בעונת החורף. מגב לא תקין מורח את הלכלוך והמים על גבי השמשה ורק מחמיר את המצב. מגבים תקינים מאפשרים שדה ראיה לא הפרעות ומפנים את המים שעל השמשה ביעילות. לא נשכח את המתזים – לפעמים כאשר השמשה מלוכלכת אנו חייבים מים כדי לנקות אותה עם המגבים, לכן אנו נבדוק שאכן המתז מתיז
  • אורות ופנסים: בחורף עלינו לנהוג ביום עם אורות דולקים. רכב עם אורות מופעלים נראה יותר ברור מרחוק לנהגים אחרים. לכן בעת בדיקת חורף לרכב אנו בודקים את כל מערכת האורות החיצוניים. אורות בפנים הראשיים מקדימה, אורות איתות, אורות מאחורה, אורות בלימה ואור נסיעה לאחור.

אם יש לכם יונדאי – הרווחתם! אתם יכולים להגיע אלינו אל מרכז שירות יונדאי הקרוב אליכם ולעשות בדיקת חורף בחינם ואם הרכב ימצא תקין או שנתקן אותו תקבלו מאיתנו במתנה זוג מגבים לחורף.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולהגיע אלינו אל בדיקת חורף לרכב – בשביל בטחונכם!

טלפון – 6306*

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 7:30-16:30 | שישי: 7:30-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו

סגירת תפריט