איך שומרים על ערך הרכב?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

מכונית היא מוצר מתכלה, שיש לו אורך חיים מוגבל – והזמן החולף מפחית את ערכו, לכן רבים שואלים אותנו איך שומרים על ערך הרכב? כאשר אנו שומרים על ערך הרכב, למעשה אנחנו מדברים על הפעולות שניתן לנקוט כדי שנוכל למכור את הרכב – בבוא היום – במחיר גבוה ביחס לשוק.

איך שומרים על הרכב? מטפחים את המראה החיצוני שלו!

הכלל הזה תקף בכל עסקת מכירה, אבל במקרה של טיפוח הרכב באופן קבוע, זהו טיפ שתהנו ממנו לא רק ביום המכירה – אלא לכל אורך הדרך.

שמירה על המראה החיצוני של הרכב כוללת הגנה על הצבע מפני שמש, אבק ומים. דרך אחת היא להימנע מהם, למשל על ידי חנייה בחניון מוצל ואפילו סגור; ובכל מקרה, שטיפה במים אחת לשבוע (עדיף ביום קבוע, כחלק מהשגרה שלכם). הוספה של שכבת הגנה (וקס למשל) תסייע עוד יותר לשמירה על הצבע ועל הברק של הרכב.

 

איך שומרים על הרכב? מטפחים את המראה הפנימי שלו!

שמירה על המראה הפנימי מורכבת מניקוי קבוע של פנים הרכב, ודגש מיוחד על הגנה של חלקי הפלסטיק החשופים לשמש, ומריחת חומרי הגנה ולחות עליהם.

טיפ חשוב (שלא תמיד קל ליישם) הוא הימנעות מאכילה ברכב, בעיקר של מוצרי מזון שמותירים פירורים (מישהו אמר בורקס?), חטיפים שמנוניים וכיוצא באלה.

אם יש ילדים במשפחה – חשוב להרגיל אותם לא לאכול בנסיעה, זה הרגל חשוב גם מבחינה תזונתית, אבל גם כדי לשמור על המראה הפנימי המטופח של הרכב.

 

איך שומרים על הרכב? מטפלים בזמן, במוסך יבואן

כשהרכב שלכם היה חדש, עם ניילונים והכל, הוא יצא מאולם התצוגה עם הרבה אופטימיות – וגם עם הנחיות של היצרן. ההנחיות האלה כוללות שגרת טיפולים ולוח ברור של החלפת שמנים. המנוע אמנם מסתתר מתחת למכסה שלו, ופחות רואים אותו – אבל חשוב מאוד לשמור עליו. ביום המבחן (הטסט השנתי או הבדיקה שיעשו לו לפני שתמכרו אותו) – מתגלה עד כמה חשוב לשמור על שגרת הטיפולים הזו, ועד כמה חשוב להקפיד על טיפול במוסך מורשה יבואן, ועל שימוש בחלפים מקוריים ואיכותיים.

במוסך יבואן תוכלו להיות בטוחים שנעשה שימוש בחלקי חילוף מקוריים של היצרן ולא בתחליפים זולים מאיכות פחותה, ורק במוסך יבואן תוכלו להיות בטוחים כי מי שהתקין את חלקי החילוף וביצע את העבודה הוא בעל מקצוע, שעבר הכשרה, השתלמויות והדרכות על ידי היצרן.

 

איך שומרים על ערך הרכב? פחות בעלים, פחות נסיעות

מחירוני הרכב מפרטים כמה פרמטרים חשובים שמשפיעים על ערך הרכב – והבולטים בהם: מספר הבעלים הקודמים ("ידיים") והקילומטראז'. אלה משתנים שההשפעה שלהם על המחיר ברורה – אבל מדובר בהחלטות שלא תמיד ניתן לשנות אותן.

מצד אחד – אם לא ניסע, בשביל מה קנינו רכב? ומצד שני – ישנן דרכים רבות לחסוך בנסיעות: ליעדים קרובים אפשר ללכת ברגל או לנסוע באופניים. לפעמים זו גם הדרך שחוסכת זמן! אפשר לשלב נסיעות (לקניות ואז לדואר ומשם לאסוף את הילדים, ולא שלוש נסיעות נפרדות), אפשר לארגן נסיעות משותפות (ליצור 'קארפול' לעבודה או 'הורה תורן' שמסיע לבית הספר או לחוגים). לכל נהג ולכל משפחה יש את הדרכים שלה לצמצם את הנסועה. בשורה התחתונה – זה יכול בהחלט להשתלם ביום בו תרצו למכור את הרכב.

השארת תגובה

מעוניינים שנחזור אליכם?
השאירו פנייה

שירות ומכירה 6306*

שעות פעילות
ראשון – חמישי: 7:30-16:30 | שישי: 7:30-13:00

מאמרים אחרונים שעלו

עקבו אחרינו